Przejdź do głównej zawartości
Tytuł: Niewinna żona
Autor: Amy Lloyd
Tłumaczenie: Joanna Golik-Skitał
Wydawnictwo: Czarna Owca 2019
Kategoria: thriller psychologiczny
Ilość stron: 400
Moja ocena: 10/10


Nikt nie chodzi po ulicy z identyfikatorem "Jestem przestępcą". Nie można człowieka ocenić na pierwszy rzut oka. 

Jego widok sprawiał jej ból - taki piękny młodzieniec w tak obskurnej sali, z oświetloną ostrym światłem twarzą, z której bił wielki smutek.

Takim zobaczyła Dennisa młoda, przyszła "Niewinna żona". Ich wspólne życie opisała Amy LLoyd. Cienie przeszłości zaciemniają teraźniejszość, gdzie brakuje miłości. Nasilające się każdego dnia obawy i chłód partnera nie pozwalały cieszyć się uczuciem zdolnym stopić lody. Samantha próbowała odnaleźć ciepło w małżeństwie, w którym brakowało naturalnej, intymnej więzi. Potrzebowała oparcia silnego mężczyzny, który konsekwentnie odrzucał jej starania. 

Wewnątrz była czarna jak płuco palacza. Czarna od zazdrości, nienawiści i pożądania, które się w niej zebrały.

Dennis po uniewinnieniu i opuszczeniu celi śmierci bynajmniej nie czuł się zastraszony. Stał się celebrytą zyskującym rosnącą błyskawicznie popularność. Medialny hejt nie skrzywdził go, a wręcz spopularyzował jego wizerunek. Ten młody zdeprawowany mężczyzna miał cechy drapieżnego młodego wilka, a także infantylnego prostaka poznającego nowe technologie i słowa.

Jeszcze chwilę temu byłeś w celi śmierci! – krzyknęła nagle. – Kiedy zrobił się z ciebie taki snob?  

Autorka swoją debiutancką powieść konstruowała misternie, wplatając pojedyncze zdania sugerujące ciemną przeszłość głównego bohatera. Pani Lloyd podjęła temat  coraz częściej nagłaśniany. Zbrodniarze mają swoich fanów i fora internetowe wspierające ich. Są bohaterami filmów dokumentalnych i fabularnych. Jestem pełen uznania dla tej pisarki, które wnikliwie i perfekcyjnie naświetliła ten problem. „Niewinna żona” to świetne połączenie thrillera psychologicznego i dramatu obyczajowego. Gratuluję takiego debiutu”.

Za egzemplarz dziękuję bardzo Wydawnictwu Czarna Owca


Komentarze

 1. Thriller psychologiczny, to mój ulubiony gatunek czytelniczy, więc zawsze chętnie sięgam po książki w niego się wpisując. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewinna żona toczy w tej książce psychologiczną rozgrywkę ze swoimi mężem. Nie tak wyobrażała sobie realia życia z człowiekiem, którego wspierała w celi śmierci i po wyjściu na wolność. Przytoczę tu jeszcze jeden cytat z tej powieści: Nie można spędzić kilkudziesięciu lat w więzieniu i być normalnym człowiekiem. Po prostu nie można. Gorąco polecam Ci tę książkę i zapewniam, że nie bez przyczyny tak wysoko ją oceniłem. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Wydaje się być bardzo intrygująca. Muszę koniecznie dorwać się do tej książki 😉

  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta powieść jest rzeczywiście intrygująca. Fabuła osadzona na bardzo mocnej warstwie psychologicznej zmusza do ciągłych domysłów i refleksji. Autorka dała z siebie wszystko, aby jej książka porywała czytelników. Po takim świetnym debiucie oczekuję innych rewelacyjnych książek. Bardzo dziękuję ci za komentarz i pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Atmosfera tej powieści jest gęsta i obfitująca w domysły, niedomówienia, podejrzenia, oskarżenia. Żona niespodziewanie uwolnionego skazańca usiłuje stworzyć mu normalny, bezpieczny dom. Problem polega na tym, że on tego nie pragnie. Bardzo dziękuję za komentarz, zapraszam do częstszych odwiedzin i pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 4. Uwielbiam tego typu książki. Tytuł zapisuję, ale nie wiem kiedy znajdę na niego czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Niewinna żona" to opowieść o kobiecie, której marzeniem było rozjaśnić mroki psychiki człowieka skazanego na śmierć i uniewinnionego. Pragnęła stworzyć nową rodzinę i zamknąć przeszłość. Niestety nie tylko w piosence "do tanga trzeba dwojga". Gorąco polecam Ci tę książkę i rozumiem rozterki związane z brakiem czasu. Ta powieść na pewno wystarczająco długo będzie sprzedawana dzięki zainteresowaniu czytelników. Poczeka na Ciebie :) Dziękuje bardzo za komentarz i pozdrawiam ciepło :)

   Usuń

Prześlij komentarz

PRAWA AUTORSKIE
Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). Prawo autorskie działa automatycznie – ochrona praw autorskich rozpoczyna się z chwilą ustalenia utworu, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek formalności przez jego twórcę. Utwór nie musi przy tym być skończony. Wszystkie teksty i zdjęcia zamieszczone na blogu są moją własnością – chyba, że na końcu postu zaznaczono inaczej. Zabraniam kopiowania ich i rozpowszechniania w sposób inny niż poprzez dzielenie się adresem niniejszego bloga.

Popularne posty z tego bloga

Tytuł: Apartament w Paryżu
Autor: Guillaume Musso
Tytuł oryginalny: Un Appartement a Paris
Wydawnictwo: Albatros 2018
Kategoria: sensacja / beletrystyka
Ilość stron: 399
Moja ocena: 10/10

Zwiedzający pokład szklanego statku fundacji Vuittona podziwiają zgromadzone tam dzieła sztuki. Chcą też zobaczyć Paryż jako imponujące Miasto Świateł. Dopiero spacer po tym mieście i opinie przedstawiają prawdziwy, mniej efektowny wizerunek Dać się ponieść falom światła, zagubić w niuansach kolorów, pozwolić się oślepić feerii barw...

Sean Lorenz stworzył niespotykane wyznanie miłości do swojej żony - "21 Penelop" w postaci graffiti na murach. Inspiracją dla niego były obrazy kobiet namalowanych przez Klimta, Modiglianiego, Picassa, Muchę. Tutaj niestety realizm miesza się z fikcją, bo takie są prawa wyobraźni literackiej. Jeśli chcecie rozdzielić te dwa światy, koniecznie przeczytajcie książkę Guillaume'a Musso "Apartament w Paryżu".

Ta opowieść toczy się w tempie muzyki, a zaczyna ł…
Tytuł: Outsider
Autor: Stephen King
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 2018
Kategoria: kryminał
Ilość stron: 639
Moja ocena: 9/10

Gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy, zawsze ktoś może nas zobaczyć. Nawet wtedy,kiedy wydaje się nam, że nie przyciągamy uwagi.

Tak było również w niewielkim mieście, gdzie wyjątkowo brutalnie został zamordowany chłopiec. Wtedy wszyscy świadkowie bez wahania rozpoznali podejrzanego człowieka. Prawie nikt nie wierzył w jego uczciwość. Dowody wydawały się jednoznaczne. Poszlakowe śledztwo jest jak owoc ładny z zewnątrz, którego środek może okazać się zepsuty i gąbczasty.


"Młyny sprawiedliwości mielą powoli, ale dokładnie i miękko"
Żal, cierpienie, tęsknota i szok są tak silne, że pociągają za sobą kolejną tragedię, śmierć.
"Smutek jest zaraźliwy; gniew także" 
"Outsider" Stephena Kinga to kryminał szybko zmieniający się w horror. Czy równie szybko może zmienić się natura ludzka? W tej powieści wręcz wyczuwalna jes…