Autor: Paweł Matuszewski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN 2018
Kategoria: socjologia
Liczba stron: 370
Moja ocena: 9/10
z założeniem twórców chroni Deklaracja Niepodległości Cyberprzestrzeni.
nadawcą i treścią.
To miejsce jest trochę retro jak ja. Mimo pozorów czas się tutaj nie zatrzymał. Piszę o książkach i o postaciach, które tam spotkacie lub je już znacie. Opowiadam o nastrojach, czasach i miejscach. W mojej krainie słów możecie poczuć siłę emocji, smak i barwę słów. Zapraszam Was serdecznie. Rozgośćcie się tu i wracajcie jak najczęściej. Czekam na wasze komentarze.
PRAWA AUTORSKIE
Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). Prawo autorskie działa automatycznie – ochrona praw autorskich rozpoczyna się z chwilą ustalenia utworu, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek formalności przez jego twórcę. Utwór nie musi przy tym być skończony. Wszystkie teksty i zdjęcia zamieszczone na blogu są moją własnością – chyba, że na końcu postu zaznaczono inaczej. Zabraniam kopiowania ich i rozpowszechniania w sposób inny niż poprzez dzielenie się adresem niniejszego bloga.
Warto poszerzać swoją świadomość polityczną.
OdpowiedzUsuńCzytając to opracowanie przypomniałem sobie wirtualną sytuację sprzed laty, kiedy na Facebooku pojawiły się strony fanowskie kandydatów na prezydentów. Po przegranych wyborach profile zniknęły. Korzystając z portali społecznościowych nie zwracamy uwagi na pewne fakty. Bardzo dziękuję za komentarz i odwiedziny w tym miejscu. Pozdrawiam serdecznie :)
UsuńOj, to temat rzeka. Mam przeczucia, graniczące z pewnością, że to fb w dużej mierze zadecydował o wyniku ostatnich wyborów. A teraz to każda strona się okopała i każdy czyta to co jest zgodne z jego światopoglądem.
OdpowiedzUsuńKażda rzeka ma swoje wiry, zakola, meandry. Polityka również. Facebook ma tak duży zasięg, że jest wykorzystywany do różnych celów. Tam nie ma limitu znaków w postach. Prawie każdy potencjalny wyborca ma jakieś preferencje. Biorąc udział w wyborach zawsze kierowałem się własnymi decyzjami. Teraz przeczytałem analize tego, jak wygląda sytuacja w internecie. Nie poczułem się zaskoczony. Bardzo dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie :)
UsuńBardzo dobra recenzja ciekawej książki, która staje się szczególnie aktualna właśnie teraz, przez wyborami. Może część osób pojmie wreszcie, w jaki sposób media manipulują naszą wiarą i nadzieją. I może wreszcie uda nam się wyjrzeć poza ramy plemienia i spojrzeć na świat z szerszej perspektywy. Bardzo mnie zainteresowałeś :) Pozdrawiam deszczowo.
OdpowiedzUsuńNiewiedza bywa wygodna, bo daje złudzenie bezradności. Portale społecznościowe to nie tylko platformy, na których publikowane są wartościowe wiadomości. Czasem pojawia się tu zawoalowana propoganda. Pan Matuszewski ukazał w jasnym świetle działania liderów partyjnych, ich próby osiągnięcia dominacji oraz możliwości nowoczesnych mediów. Bardzo dziękuję za komentarz i pozdrawiam w relaksacyjnym nastroju :)
Usuń